Лора Василева Лора Василева

Заглавие: Точкова диета

Създадена на: 14 Апр 2012 23:36

Чух много препоръки за тази диета, но пише, че може да бъде и опасна за организма заради многото мазнини и малкото витамини. Може ли да ми навреди, ако я спазвам не повече от 2 седмици?
Албенчето Милкова Албенчето Милкова
Това е тази, където всяка храна има някакви точки и не трябва да надхвърляш определен брой, нали? Пробвала съм я за около 10-на дни и наистина има ефект. Ама хапвай все пак някакви зеленчуци или плодове, нищо че са с повечко точки, че аз първите два дни само на яйца, сирене и месо карах, ама не ми беше добре така. Иначе за 1-2 седмици мисля, че нищо няма да ти стане.
Пробвах диетата, идва тежка за спазване. Определено ми липсваха плодовете и зеленчуците, които доста трябва да се ограничават. Имаше лек ефект от диетата, ама не бих я пробвала пак.
Албенчето Милкова Албенчето Милкова
Да, особено за пролетта е тежка. По-подходяща е за зимата, когато, първо се качват килца, второ - няма и без друго много пресни плодове и зеленчуци, които да ти липсват особено и трето - режимът основно на месо и яйца идва дори добре предвид студа :)
Таня Лилова Таня Лилова
Това е вид нисковъглехидратна диета, нали? Те не са ли доста нездравословни?
Да, практически се пада от нисковъглехидратните, защото само филийка хляб вече ти заема всички точки. Иначе няма как да е здравословна, защото не позволява консумацията на достатъчно плодове и зеленчуци. Мислех, че поне ще ми е лесна за спазване, защото мога да ям шоколад, ама определено ми липсваха плодовете.
Таня Лилова Таня Лилова
Мм, това с шоколада зувчи доста примамливо, защото на мен много ми липсва, като правя някаква диета. Но определено за лятото не става тази диета - в тази жега да се тъпчеш с месо и яйца и да не хапваш полодове на корем - няма да стане. Може би за зимата ще е подходяща, но има време дотогава. Може пък да не се налагат диети.
Легенда:
- въпрос
- отговор на зададения въпрос